FDI - OD PEKINGA DO HONG KONGA

Pošljite povpraševanje

Program

Ali ste pripravljeni na raziskovanje skritih zakladov starodavne Kitajske, ki čakajo, da vam razkrijejo svoje skrivnosti? Pridružite se nam na 17-dnevni nepozabni avanturi, kjer boste doživeli čudeže, ki so stoletja ostajali skriti pred svetom. Odkrijte mistične templje, cesarske palače in mogočno dediščino, ujeto v kamnu ter legendah, ki pričajo o veličastni preteklosti te čarobne dežele.

TERMNIN: 1. - 17. SEPTEMBER 2025 / 17 DNI


1.dan (1. SEPTEMBER): LJUBLJANA - ISTANBUL (obroki na letalu)
Zbor na letališču Brnik ob 18.30 uri. Polet ob 20.05 uri proti Istanbulu. Prihod v Istanbul ob 23.30 uri.

2.dan (2. SEPTEMBER): ISTANBUL - PEKING (obroki na letalu, večerja)
Nadaljevanje poleta proti Pekingu ob 01.35 uri. Prihod v Peking ob 15.35 uri po lokalnem času. Transfer do hotela in namestitev. Večerja v restavraciji. Nočitev.

3.dan (3. SEPTEMBER): PEKING (zajtrk, večerja)  
Zajtrk. Sledi ogled kitajske prestolnice. Ogled bomo začeli v samem središču Pekinga na trgu - Tiananmen ali trgu Nebeškega Miru, katerega izgradnjo je zasnoval Maozedong. Tiananmen, je srce Pekinga. Na njem se nahajajo različni spomeniki in stavbe; Tiananmen vrata, zgodovinski muzej, muzej revolucije, velika ljudska dvorana,  Qiananmen vrata, mavzolej Mao Zedonga in spomenik neznanemu heroju. Tiananmen je znan tudi po tragičnih dogodkih iz študentskih demonstracij 1989 leta. Sledi ogled Prepovedanega mesta - cesarska palača, domovanje cesarjev dinastije Ming in Qing. Mesto je bilo 500 let zaprto za vse, razen za cesarjevo družino in namesto vstopnine, ki jo danes odštevamo za vstop, so morali nekoč za tak prekršek plačati z glavo. Ogled mnoštva stavb, spomenikov, in drugih znamenitosti, ki slovijo kot eden najbolje ohranjenih kulturnozgodovinskih kompleksov na Kitajskem. Popoldne si bomo ogledali Nebeški tempelj - višek arhitekturne umetnosti dinastije Ming in današnjega simbola Pekinga. Tempelj, leži v parku velikem 267 hektarjev. Ogled Okroglega oltarja, Kamna trojnega odmeva, Zidu odmeva, Molitvene dvorane in drugih znamenitosti. Večerja v restavraciji. Nočitev.

4.dan (4. SEPTEMBER): PEKING - POLETNA PALAČA - PEKING (zajtrk, večerja)
Zajtrk. Dopoldne vožnja do Poletne palače, ki se je nekoč nahajala nekaj kilometrov iz Pekinga, danes pa je del ogromnega mesta. Področje Poletne palače  je bilo sprva uporabljano kot cesarski park, ki ga je začel v 18. stoletju graditi in širiti prvi cesar dinastije Qing -  Qianlong. 100.000 glava armada delavcev, je poglobila in razširila jezero Kunming, da bi lahko na njem cesar vadil s svojo cesarsko mornarico. Ko je, angleško-francoska vojska v letu 1860 dodobra izropala in uničila Poletno palačo, je za njeno obnovo poskrbela slovita cesarica-mati Cixi, ki je denar, namenjen za obnovo in ustanovitev močne cesarske mornarice, porabila za obnovo Poletne palače, od mogočne mornarice, pa je ostala samo negibna marmorna ladja za zmeraj vsidrana  v kotičku jezera Kunming in je danes ena od znamenitosti Poletne palače. Sledi povratek v Peking in ogled enega najlepših templjev na Kitajskem, tibetanskega Lamma templja. Tempelj je nekoč služil kot cesarska rezidenca, danes pa je tempelj še vedno aktiven, ker v njem še vedno prebivajo duhovniki. Po ogledu Lamma templja se bomo sprehodili skozi tipične pekinške ulice - hutonge. Hutongi so ozke uličice, ki so značilne za mesta severne Kitajske, posebno Peking in se kot krvne žile razprostirajo po starem mestnem jedru mesta. V hutongih bomo izkusili pravo lokalno kulturo in videli kako poteka lokalno življenje.  Po dolgem dnevu nas bo za večerjo pričakala dobro znana lokalna specialiteta - Pekinška raca. Nočitev. 

5.dan (5. SEPTEMBER): PEKING - CESTA DUHOV - VELIKI KITAJSKI  ZID - DATONG  (zajtrk, kosilo, večerja) 
Zajtrk. Po zajtrku vožnja  do Velikega  kitajskega zidu. Na poti se bomo ustavili za ogled Ceste duhov, ki je 7 kilometrska cesta, ki vodi do 13 grobnic dinastije Ming.  Cesta duhov se prične z ogromnim kamnitim obokom, ki je še danes eden največjih na Kitajskem. Sledijo kipi živali, skrbnikov in uradnikov, ki naj bi skrbeli za cesarje po smrti. Sledi krajša vožnja do Velikega kitajskega zidu in ogled le tega na prelazu Badaling, ki se nahaja na nekaj več kot 1.000 metrov nadmorske višine. Če je vidljivost dobra se iz zidu vidijo tudi stolpnice Pekinga. Zid po katerem se bomo sprehodili je bil zgrajen v času dinastije Ming v 15. stoletju in stoji na temeljih starega zidu, ki je bil zgrajen pred več kot 2.200 leti in se je raztezal od obal Rumenega morja do puščave Gobi. Kosilo. Po kosilu sledi cca. 4 urna vožnja proti Datongu. Prihod v nekdanjo prestolnico dinastije Severnih Vejev v zgodnjih večernih urah. Namestitev. Večerja. Nočitev.

6.dan (6. SEPTEMBER): DATONG – JAME JUNGANG - VISEČI SAMOSTAN - PINGYAO (zajtrk, kosilo. večerja) 
Zajtrk. Po zajtrku vožnja do kompleksa jam Yun Gang vklesanih v skalovje gore Wuzhou, v katerih je več kot 50.000 budinih podob. Podzemni kompleks obsega cca kilometer jam, ki predstavljajo enega najlepših ostankov zgodnje budistične umetnosti na Kitajskem. Po ogledu Yun Gang jam vožnja skozi  travno stepo do 75 km oddaljenega znamenitega Visečega templja - zgrajenega v 5. stoletju, ki ima preko 40 dvoran in paviljonov, ki kakor orlovo gnezdo visijo na skalah nad prepadom. Samostan je služil kot prenočišče romarjem na njihovih romarskih poteh. Kosilo. Popoldne vožnja proti mestu Pingyao v provinco Shanxi, ki je eno najlepše ohranjenih srednjeveški mest na Kitajskem. Prihod v Pingyao. Namestitev. Večerja. Nočitev.

7.dan (7. SEPTEMBER): PINGYAO – XIAN (zajtrk, kosilo, večerja)
Zajtrk. Po zajtrku ogled svetovno znanega srednjeveškega mesta Pingyao. To je edino mesto v osrednjem delu Kitajske, ki je ohranilo takratni videz in je zaradi kulturne vrednosti pod zaščito Unesca. Po ogledu mesta še ogled  družinske hiše Qiaoa. Družina Qiao je v času cesarja Qianlonga (1735-1796) obogatela s trgovino in bančništvom. Bogastvo jim je omogočilo, da so zgradili 2.200 kvadratnih metrov veliko palačo v tipičnem kitajskem slogu iz 18. stoletja, ki jih danes na Kitajskem praktično ne moremo več videti. V palači je 313 sob, 6 dvorišč, tempelj posvečen prednikom... Pozno kosilo. Transfer na železniško postajo in odhod s super hitrim vlakom (turistični razred) proti nekdanji prestolnici Kitajske Xianu. Prihod v Xian po cca. 2 urah vožnje in transfer do hotela. Večerja. Nočitev.

8.dan (8. SEPTEMBER): XIAN - GROBNICA PRVEGA KITAJSKEGA CESARJA - XIAN  (zajtrk, kosilo, večerja)
Zajtrk. Dopoldne ogled Xiana, mesta ki je bilo več kot tisočletje središče Kitajske. Največji razcvet je mesto doseglo v času dinastije Tang (6-10. stoletje), ko je znotraj mestnega obzidja živelo milijon ljudi in še vsaj enkrat toliko izven obzidja. Takrat je bil Xian začetek in konec znamenite Svilne ceste, ki je povezovala Kitajsko z arabskim svetom in Evropo. Pogledali si bomo središče mesta v katerem dominirata zvonik in stolp bobnov. Sledi ogled muslimanske četrti in mošeje, ki je zgrajena v tipičnem slogu kitajskega paviljona. Pred kosilom se bomo povzpeli še na mestno obzidje, ki še vedno skoraj v celoti obkroža mestno središče. Kosilo. Popoldne bomo namenili za ogled verjetno največje znamenitosti Kitajske,  grobnice prvega cesarja, ki je Kitajce, pred več kot 2.200 leti združil v eno državo, Qin Shihuanga. Grobnico so slučajno odkrili sredi 70. let prejšnjega stoletja, ko je neki kmet, ki je delal na polju padel v rov poln glinastih vojakov. Skozi desetletja so grobnico počasi izkopavali (delo je še danes v teku in same sobane v kateri leži prvi cesar še danes niso odprli) in danes se v njej nahaja 6000 glinenih kipov vojščakov,  konj, vpreg - celotne armade, ki stoji v položaju pripravljenosti na boj, da bi sledila svojemu cesarju v pot nesmrtnosti. Sledi vrnitev v Xian in večerja s še eno specialiteto značilno za mesto Xian - žlikrofi. Nočitev.

9.dan (9. SEPTEMBER): XIAN - ŠANGHAJ (zajtrk)
Zajtrk. Dopoldne si bomo pogledali še eno znamenitost Xiana - Veliko gosjo pagodo. Posvečena je kitajskemu menihu, ki je iz Indije na Kitajsko prenesel budistične zapise in jih prevedel, pred cca. 2000 leti. V 10 nadstropni pagodi te zapise hranijo. Pagodo so zgradili leta 652 in je visoka 64 metrov, zgrajena pa je iz opeke. Po ogledu transfer na letališče in polet ob 12.30 uri proti Šanghaju. Prihod v Šanghaj ob 14.55 uri in transfer do hotela. Namestitev. Zvečer ogled otvoritve FDI kongresa.  Po kongresu transfer v hotel. Nočitev.
 
10.dan (10. SEPTEMBER): ŠANGHAJ (zajtrk, kosilo, večerja)
Zajtrk. Prosto za prisostvovanje kongresu FDI ali po zajtrku ogled ekonomskega središča in največjega kitajskega mesta, za katerega so v preteklosti imeli številne vzdevke kot so Pariz vzhoda, sprijenost Kitajske, kraljica Orienta. Mesto, ki je bilo zahodna enklava na Kitajskem, v katerem niso veljali kitajski zakoni je bilo mesto potepuhov, avantur, zvodnikov, igralcev na srečo, mornarjev, dandijev, preprodajalcev mamil,  ponižanj, žalosti, stradanj, delavcev, voznikov rikš, beračev, mladoletnih prostitutk, študentskih aktivistov, stavk, intelektualcev, komunističnih aktivistov, upornikov. Mešanica New Yorka in Pariza.  Ogled Yu vrtov in tempelj spečega Bude, čajnico, Bund. Kosilo. Popoldne križarjenje po reki Huangpu, ki teče skozi mesto in ga deli na stari in novi del. Z ladje je izjemen pogled na mesto in gosti promet po reki. Večerja. Nočitev. 
 
11.dan (11. SEPTEMBER): ŠANGHAJ - GUILIN (zajtrk, večerja) 
Zajtrk. Dopoldne prosto za ogled kongresa FDI. Popoldne transfer na letališče in polet ob 14.35 uri proti Guilinu. Prihod v na jug Kitajske ob 17.10 uri in transfer do hotela. Namestitev. Večerja. Nočitev.
 
12.dan (12. SEPTEMBER): GUILIN (zajtrk, kosilo, večerja)
Zajtrk. Po zajtrku celodnevni izlet v okolico Guilina v vasi, v katerih živi največja nacionalna manjšina na Kitajskem Zhuang. Sprehod skozi izjemne riževe terase in tradicionalne vasi. Ogled njihovega življenja. Kosilo. Povratek v Guilin v popoldanskih urah. Večerja. Nočitev.
 
13.dan (13. SEPTEMBER): GUILIN - YANGSHUO - GUILIN (zajtrk, kosilo, večerja)
Zajtrk. Po zajtrku križarjenje po znameniti reki Li, ki se vije skozi kitajski kras in je obdana s hribčki najrazličnejših oblik, številnimi vasmi in riževimi polji. Kosilo na ladji. Po pristanku ladje v Yangshuo prosto za sprehode po tržnici.  Popoldne vrnitev v Guilin on ogled kraškega podzemlja - jame Bambusove piščali. Večerja. Nočitev. 
 
14.dan (14. SEPTEMBER): GUILIN - HONG KONG (zajtrk) 
Zajtrk. Po zajtrku transfer na železniško postajo in odhod super hitrega vlaka (turistični razred) proti Hong Kongu. Vožnja traja nekaj več kot 3 ure. Prihod v Hong Kong v popoldanskih urah in transfer do hotela na področju Tsim Sha Tsuja, predela Kowloona s številnimi trgovinami in restavracijami. Namestitev. Prosto za samostojne oglede. Nočitev.
 
15.dan (15. SEPTEMBER): HONG KONG (zajtrk)
Zajtrk. Dopoldne ogled "Dišečega zaliva". To je slovenski prevod za Hong Kong. Mesto je dobilo ime po dišečih palčkah. Nekoč je dišalo po njih, danes diši po denarju. Za to so zaslužni Angleži, ki so majhno vas, ki so jo na sredi 19. stoletja uporabljali kot bazo za izvoz opija na Kitajsko razvili v svetovno finančno in gospodarsko središče v katerem živi okrog 7 milijonov ljudi.  Iz  Kowloona, kjer je naš hotel se bomo po tunelu, ki teče pod morjem zapeljali na otok Hong Kong, kje si bomo pogledali predel Central, pristanišče Aberdeen s tradicionalnimi džunkami, mestece Stanley s svojo tržnico, ogled pa bomo zaključili na  Victoria Peak s katerega je izjemen pogled na ves Hong Kong in njegovo prometno pristanišče. Popoldne prosto. Nočitev. 
 
16. dan (16. SEPTEMBER): HONG KONG - ISTANBUL (zajtrk, obroki na letalu)
Zajtrk. Prosti dan po svoji izbiri. Priporočamo obisk samostana Po Lin na otoku Lantau.  Samostan je znan po najvišji prosto stoječi skulpturi Bude na svetu. Stoji na vrhu hriba, do katerega vodi 268 stopnic. Kip je narejen iz 250 ton brona in visok 34 metrov. Gradili so ga 12 let. Razgled na okoliške hribe je izjemen. Še bolj izjemen pa je pogled iz gondole, ki povezuje samostan s postajo podzemne železnice s katero se vrnete v Hong Kong. Zvečer transfer na letališče in polet ob 22.30 uri proti Istanbulu.   
 
17. dan (17. SEPTEMBER): ISTANBUL - LJUBLJANA (obroki na letalu)
Prihod v Istanbul ob 05.15 uri in nadaljevanje poleta proti Ljubljani ob 06.45 uri. Prihod v Ljubljano ob 07.55 uri. Konec potovanja. 

CENA NA 20 OSEB: 3.600 EUR PO OSEBI
 
CENA NA 15 OSEB: 3.800 EUR PO OSEBI
 
Doplačilo za enoposteljno sobo:  675 EUR 

Najmanjše število potnikov 15. V primeru manjšega števila prijavljenih potnikov, si pridržujemo pravico do zvišanja cene potovanja.

V ceni je všteto: 
- letalski prevoz v ekonomskem razredu Ljubljana - Istanbul – Peking/    Xian  - Shanghai - Guilin/Hong Kong -  Istanbul - Ljubljana,
- vse letališke takse, 
- 1 kos čekirane prtljage do 23 kg po osebi, 
- super hitri vlak Taiyuan-Xian in Guilin - Hong Kong v turističnem razredu,  
- stroški namestitve v dvoposteljnih sobah na zajtrka v hotelih po programu, 
- vsa kosila in večerje po programu v restavracijah, 
- vsi transferji, ogledi in vstopnine po programu, 
- stroški vodenja slovensko govorečega vodiča  
- organizacija potovanja.
 
V ceni ni všteto: 
- vse kar ni izrecno navedeno v programu,  
- napitnine za lokalne vodiče v višini 50 EUR na osebo, ki jih boste dali vašemu slovenskemu vodiču ob prihodu v Peking

VIZUM: Za vstop na Kitajsko in Hong Kong vizum do 15 dni ni potreben. Potni listi vam morajo veljati vsaj še 6 mesecev po prihodu domov. 

CEPLJENJA: Niso potrebna.